Dlask

K Havranovi přilétá Dlask - náš nový lehce stabilní putter. Co vám budeme povídat… Je to neuvěřitelný a obratný letec, který se stejně jako jeho ptačí jmenovec vyznačuje tlustým zobákem (rimem). Díky robustnějšímu rimu se velmi příjemně drží, což oceníte nejen u házení, ale také u puttování. S touto disc golfovou zbraní v ruce si můžete být jisti, že vaše hody budou konzistentní a spolehlivé.
Dlask byl navržen tak, aby z jeho letových vlastností mohli benefitovat všechny úrovně hráčů. Na své si tak přijdou začátečníci, kterým pomůže s vypilováním techniky a navíc je odmění svou přesností a spolehlivostí. Pokročilým hráčům zvýší přesnost do 100m a stanete se tak králem příhozů. Profíkům pak bude létat přes 100m rovně a pomalu se snášet k zemi s dechberoucí přesností. Jeho let si prostě zamilujete a rozhodně vám v bagu nesmí chybět!
3
Speed

První číselný údaj letových vlastností udává, jak rychle je disk schopný prorazit si cestu vzduchem, aka jak je aerodynamický. Nejpomalejší disky mají číslo 1 a nejrychlejší číslo 14.

3
Glide

Už název samotný napovídá, že půjde o to, jak dlouho se disk drží ve vzduchu. Minimum je 1 (padá k zemi jako kámen) a maximum je 7 (stihne si zajít na oběd, než dopadne).

0
Turn

Teď to začne být zajímavé. Když disk hodíte, ze začátku letí dost rychle a má tendenci zatáčet vpravo. Čísla nabývají hodnot od -5 (hodně doprava) do +1 (vůbec neletí doprava). Disky se záporným turnem jsou také vhodnější pro začátečníky.

1
Fade

Opak turnu. Tentokrát jde ale o nízkou rychlost (na konci letu) - kvůli ní disk zatáčí vlevo. Hodnoty od 0 (let končí rovně) do 5 (pořádně vlevo). Disky s vysokým fadem jsou vhodné například do protivětru.

Pokud hledáte stabilní drivovací putter, tak tohle bude ono. Dlask dlouho drží rovinu a na konci se můžete spolehnout na jistý fade. Dlask mě fakt bavil. Tohle se klukům Wingmanům opravdu povedlo.
Martin MuMu Malý
nadšený discgolfista
Havran je skvělý midrange, který si najde místo v batohu každého hráče. Začátečníka spolehlivě naučí správnou backhandovou techniku a pokročilý hráč s ním může kouzlit na lesních jamkách. Oproti jiným podobným diskům vyniká svým neskutečným glidem, který dodá každému hodu několik metrů navíc.
Filip Surjomartono
Juniorský Mistr ČR 2022