Havran

Wingman Havran je předvídatelný rovný mid-range. Udrží jakýkoliv úhel, který mu dáte, a ani na té nejužší lesní farwayi vás nezklame. Táhlé anhyzery, přesné hyzery, ale hlavně rovné hody… v těch prostě exceluje. Stejně jako havran létá rychle, obratně a sakra dlouho plachtí s příjemným fadem na konci. Hody s Havranem jsou zkrátka poezie, za jakou by se nestyděl ani Edgar Allan Poe. A komu bychom disk doporučili? Úplně všem… jeho letové vlastnosti využije jak začátečník, tak zkušený discgolfista.
5
Speed

První číselný údaj letových vlastností udává, jak rychle je disk schopný prorazit si cestu vzduchem, aka jak je aerodynamický. Nejpomalejší disky mají číslo 1 a nejrychlejší číslo 14.

5
Glide

Už název samotný napovídá, že půjde o to, jak dlouho se disk drží ve vzduchu. Minimum je 1 (padá k zemi jako kámen) a maximum je 7 (stihne si zajít na oběd, než dopadne).

-1
Turn

Teď to začne být zajímavé. Když disk hodíte, ze začátku letí dost rychle a má tendenci zatáčet vpravo. Čísla nabývají hodnot od -5 (hodně doprava) do +1 (vůbec neletí doprava). Disky se záporným turnem jsou také vhodnější pro začátečníky.

1
Fade

Opak turnu. Tentokrát jde ale o nízkou rychlost (na konci letu) - kvůli ní disk zatáčí vlevo. Hodnoty od 0 (let končí rovně) do 5 (pořádně vlevo). Disky s vysokým fadem jsou vhodné například do protivětru.

Havran je skvělý midrange, který si najde místo v batohu každého hráče. Začátečníka spolehlivě naučí správnou backhandovou techniku a pokročilý hráč s ním může kouzlit na lesních jamkách. Oproti jiným podobným diskům vyniká svým neskutečným glidem, který dodá každému hodu několik metrů navíc.
Daniel Konečný
Mistr ČR 2019